У кожного з нас хоч раз в житті пропадав інтернет. Комп'ютер говорить «ні підключення», але так не хочеться викликати техніка. Раптом якась дрібниця, з якої можна впоратися самому за 5 хвилин?

Причина 1. Помилка мережевої карти

Комп'ютер - система складна. А в кожній складній системі бувають збої. Помилка мережевої карти - одна з найбільш частих причин відсутності інтернету. «Лікується» вона дуже просто - банальної перезавантаженням комп'ютера.

Щоб виключити помилки модему і роутера, рекомендується також перезавантажити і їх. Після цих простих дій можна підключатися заново і продовжувати своє дозвілля.

Причина 2. Збій Wi-Fi

Якщо ви сидите в інтернеті через роутер, то причина також може бути в ньому. Або в налаштуваннях бездротового підключення. Виправити ситуацію допомагає і стандартна діагностика, але далеко не завжди.

Спочатку спробуйте підключитися безпосередньо через кабель. Якщо все запрацювало, то проблема точно в Wi-Fi і потрібно або налаштувати підключення самостійно, або звернутися до професіоналів.

А якщо ви раніше використовували тариф «Сусідський Wi-Fi», то перевірте, чи не змінив чи добрий сусіде пароль. Адже в нашому житті буває все.

Причина 3. Скидання налаштувань

Багато провайдерів використовують підключення по статичному IP-адресою. І для того, щоб воно працювало, потрібно правильно прописати IP і DNS в настройках комп'ютера. Налаштування збилися - інтернет пропав. Це стається не надто часто, але перевірити варто.

Якщо ж теорія ймовірності зіграла не на вашу користь, то є 2 варіанти. Якщо у вас є потрібна інформація, ви можете самостійно прописати її в параметрах підключення - це 5 хвилин справи. А якщо ж ні, необхідно спочатку зателефонувати провайдеру, запитати свої IP і DNS, а після повернутися до першого варіанту.

Причина 4. Перебої провайдера

Все може бути дуже і дуже просто - невеликі проблеми самого провайдера. Частота їх залежить від провайдера. Деякі стабільно працюють роками, а інші «радують» користувачів щотижня.

Щоб перевірити це, потрібно всього лише зателефонувати провайдеру. І якщо все підтвердиться, то все, що вам залишається, - це чекати. Всі ми в душі трохи Хатіко.

Причина 5. Пошкодження кабелю

Якщо у вас є кішка або собака - це найвірогідніша проблема. Перекусити або пошкодити кабель можна одним рухом. Та й маленькі діти чудово справляються з таким завданням.

Якщо таке трапилося, то потрібно викликати техніка і домовитися про заміну. І не варто проявляти свої здібності інженера і пробувати паяти контакти самостійно. По-перше, без досвіду це навряд чи вийде. А по-друге, це просто небезпечно. Так що дочекайтеся техніка і подякуйте йому за те, що повернув інтернет в сім'ю.

Насправді існує 1000 і 1 причина, чому у вас може пропасти інтернет: від банальних до неймовірних. І якщо вищевказані вам не підходять, довіртеся професіоналам. Вони точно знають, як вам допомогти.