Фірма Intel разом з деякими партнерами анонсувала абсолютно новий оптичний кабель, який володіє величезною пропускною спроможністю і призначений для застосування в серверних і дата-центрах. Розробка носить назву Intel Silicon Photonics і створена на основі технології MXC.
За допомогою технологій MXC від фірми Intel можна легко домогтися швидкості передачі даних до 25 гігабіт на секунду на одній жилі. Новітній кабель налічує 64 жили - по 32 жили на передачу і прийом інформації. Провівши неважкі обчислення можна порахувати, що сумарна швидкість передачі даних по оптоволокну складе 1,6 терабіта в секунду.
Звичайні оптичні кабелі, що застосовуються в даний момент в дата-центрах, можуть забезпечити пропускну здатність в 10 гігабіт на секунду. У порівнянні з даними показниками, технологія Intel Silicon Photonics дає величезну перевагу в порівнянні з нині існуючими розробками. Крім того, виробник повідомляє, що заявлена ​​швидкість може бути досягнута при передачі даних на відстані до 300 метрів.
Фірма Intel обіцяє розпочати масове виробництво оптоволокна Silicon Photonics в третьому кварталі 2016 року. Через високу вартість готової продукції, на вибір споживача будуть надані інтерфейси на 8, 16, 32 або 64 оптоволокна.
Природно, пропускна здатність в 1,6 терабіта в секунду зараз може знадобитися тільки суперкомп'ютерів, але кількість мережевого трафіку в світі щодня зростає, і може бути в майбутньому фірма Intel буде використовувати свої новітні кабелі і в інших областях комп'ютерних технологій.